Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Демино-Олександрівка

ДЕМИНО-ОЛЕКСАНДРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за і 8 км на північ від районного центру і за і 7 км від залізничної станції Лантратове. Населення - 1216 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Сиротине.
На території села знаходяться 2 центральні садиби: колгоспу «Правда» і радгоспу «Врубівник». Земельний фонд обох господарств становить 5,1 тис. га. Колгосп вирощує зернові культури, а радгосп є відгодівельним господарством Луганського виробничого об'єднання Укрголовм'ясо Міністерства м'ясної і молочної продукції УРСР.
У Демино-Олександрівці є восьмирічна і початкова школи, 2 бібліотеки, 2 клуби. На вулицях і в скверах висаджено більше 20 тис. декоративних і фруктових дерев.
Село виникло у першій половині XVIII століття.
Видатний російський художник І. Ю. Рєпін писав у своїй книжці «Далекое - близкое», що у 1863 році він працював у с. Сиротиному над відновленням старого іконостасу у великій кам'яній церкві. На зароблені гроші поїхав до Петербурга для вступу в Академію художеств.