Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

ІВАНІВКА - село, центр сільської Ради Краснодонського району. Розташована за 35 км від районного центру, за 22 км від залізничної станції Новосвітлівський. Населення - 300 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Білоскелювате, Водоток, Габун, Давидо-Микільське, Липове, Надеждине, Орлівка, Пантеліївка, Радісне.
В селі розташований радгосп «Вперед», що спеціалізується на м'ясо-мол очному виробництві. Господарство має 9340 га землі, в т. ч. 6100 га орної; 3400 голів великої рогатої худоби, 1100 свиней, птахоферму.
У селі є початкова школа, клуб, бібліотека.
Заснована Іванівна в 1833 році.
У 1906 році селяни зажадали від поміщика зниження орендної плати за землю. Вони припинили всі роботи в маєтку, поки не домоглися свого.
Уродженцеві села льотчику О. М. Кривору- ченку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
У с. Білоскелюватому живе Герой Соціалістичної Праці О. І. Завалій.
10 червня 1917 року на руднику створена більшовицька партійна організація. В липні 1917 року було обрано першу Раду робітничих депутатів.
Ізваринський червоногвардійський загін, створений в серпні 1917 року (командир А. А. Анохін), брав участь у боротьбі з каледінцями.
В квітні 1918 року в Ізвариному були розстріляні білокозаками керівники Сорокинського ревкому П. Ф. Биков та Г. Т. Дорошев, в 1924 році на околиці селища їм споруджено пам'ятник.
В роки Великої Вітчизняної війни комуністи селища створили партизанський загін, командував ним шахтар П. Д. Салфетников. Зв'язковим між загоном та підпільниками Краснодона був Т. М. Саранча, який працював на шахтах Ізвариного з 1918 року. В партизанському загоні були його діти - Геннадій та Євгенія. Всі партизани загинули.