Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Донецький

ДОНЕЦЬКИЙ - селище міського типу (з 1963 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Кіровській міській Раді. Розташований на лівому березі річки Лугані, за 7 км від м. Кіровська, в селищі - залізничний роз'їзд Водопровід. Населення - 12 000 чоловік.
У Донецькому розташовані шахти № 6-7 га № 5/13 «Тошківська». Середньодобовий видобуток шахти № 6-7 становить 1660 тонн, № 5/13 «Тошківська» - 852 тонни. На обох шахтах здійснена механізація й автоматизація виробничих процесів.
В селищі є 2 середні та восьмирічна школи, дві середні школи робітничої молоді, професійно- технічне училище, що готує спеціалістів для вугільної промисловості. Трудящих обслуговують два клуби, кінотеатр, 11 бібліотек; лікарня, поліклініка.
За роки семирічки збудовано 41,4 тисячі кв. м житлової площі, 2 типові приміщення шкіл, 3 магазини тощо. Якщо до Великої Вітчизняної війни селище складалося всього з 4 вулиць, то тепер - з 36.
Селище засноване в 1902-1904 рр. в зв'язку з будівництвом шахти № 6-7, називалося Каменуватим. В 1910 році перейменоване на Петроградо-Донецьке, з 1963 року - сучасна назва.
У 1905 році робітники шахти, обурені знущаннями підприємця-француза Дердевея, вбили його.
1 червня 1917 року на Петроградо-Донецькому руднику почав функціонувати комітет профспілки гірників.
На шахті № 6-7 працюють заслужені шахтарі УРСР В. Г. Милютінов та М. Ф. Гребенюк.

Дивиться також інші населені пункти району: