Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Володарськ

ВОЛОДАРСЬК (до 1923 року - Собачівка) - селище міського типу, центр селищної Ради, підпорядковане Свердловській міській Раді. Розташований за 15 км на північний захід від районного центру і за 2 км від залізничної станції Ізотове. Населення - 12 500 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Павлівка і Федорівна.
На території Володарська знаходиться шахтоуправління № 10 ім. Володарського, яке об'єднує 3 шахти: № 3, № 10, № 40.
У селищі працюють 2 середні школи, клуб, бібліотека, 12 магазинів. Споруджено стадіон,
закладено 4 сквери, діють 8 спортивних майданчиків. Встановлено пам'ятник В. Володарському.
Будівництво селища почалося у 1902 році разом із закладкою першої шахти. Партійна та комсомольська організації створені у 1920 році. Уродженець селища Павлівки П. М. Мірющенко в роки Великої Вітчизняної війни був керівником ровенської підпільної групи «Могутній», і діяв під прізвищем М. А. Дубчака.
Група Мірющенка робила сміливі операції в тилу ворога, проводила велику політичну роботу серед населення. Влітку 1943 року Мірющенка разом з кількома товаришами заарештували гестапівці. Після жорстоких катувань вони були страчені.
Жителям селища С. А. Макарчуку та заслуженому шахтареві УРСР О. О. Шевченку за високі виробничі показники присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.