Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ясенівський

ЯСЕНІВСЬКИЙ (до 1954 року - Лобовський) - селище міського типу (з 1938 року), центр селищної Ради, підпорядковане Ровеньківській міській Раді. Розташований за 14 км на північний схід від міста Ровеньок і за 1 км від залізничної станції Лобівські Копі. Населення - 12,2 тис. чоловік.
В селищі знаходяться шахти № 1-2, № 3-80, № 31-32 (добова потужність 2450, 1300, 1400 тонн вугілля). Розташована центральна садиба радгоспу «Ясенівський», овочево-молочного напряму.
Тут є 2 середні, 2 початкові школи і школа робітничої молоді, гірничопромислове училище. До послуг трудящих Будинок культури, 2 клуби, 5 бібліотек; лікарня на 90 ліжок, майстерні побутового обслуговування.
Селище забудоване новими вулицями і засаджене фруктовими та декоративними деревами.
Виникло селище у 1892 році, поблизу надр, багатих антрацитом. В кінці 1918 року після вигнання німецьких окупантів, створюється партійний, а в 1920 році - комсомольський осередки.
Серед знатних людей селища В. П. Кучерик, Герой Соціалістичної Праці. Тут проживає учасник повстання на броненосці «Потьомкін» І. В. Тороп.