Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кадіївка

ДОЛИНІВСЬКЕ - селище міського типу, (з 1938 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Кадіївській міській Раді. Розташоване поблизу ріки Лугані, за 10,5 км від Кадіївки, з якою зв'язане шосейним шляхом, за 2 км від залізничної станції Ірмине. Населення - 2157 чоловік.
В селищі розташовані два відділки радгоспу ім. Ілліча, які мають 3715 га землі. Господарство - овоче-молочного напряму. Більшість населення Долинівського працює на сусідніх підприємствах.
У Долинівському є восьмирічна та початкова школи, бібліотека, Будинок культури «Маяк» на 200 місць.
До революції в селищі було близько 150 будинків, тепер - 800.
Засноване селище в 1753 році, спочатку називалося Петро-Голенищеве. В листопаді 1917 року в селищі була створена партійна організація.
Комуна організована в 1923 році.
Під час німецько-фашистської окупації багато жителів селища було в партизанах. Гітлерівцям вдалося схопити комсомолку Тетяну Петренко та Віру Гречуху, їх розстріляли.
Житель Долинівського Д. Д. Індюков у 1936 році нагороджений орденом Леніна за організацію стахановського руху на залізничному транспорті.

Дивиться також інші населені пункти району: