Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Трьохізбенка

ТРЬОХІЗБЕНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Сіверського Дінця, за 7 км на північний захід від районного центру, за 12 км від залізничної станції Краснозерівка. Населення - 3,9 тис. чоловік. Сільраді підпорядковане с. Калаус.
На території села знаходиться центральна садиба радгоспу «Донецький». Радгосп має 8,3 тис. га земельних угідь. Основний виробничий напрям - молочне тваринництво та вирощування овочів. Крім цього, вирощуються зернові культури, є птахоферма. Розвивається садівництво. У радгоспі є цех по переробці овочів і фруктів, млин, ремонтні майстерні.
У селі - середня школа, середня школа сільської молоді, клуб на 250 місць, бібліотека. Працюють 9 магазинів, їдальня, кравецька майстерня.
Трьохізбенка заснована у першій половині ХУІІ століття. Тут у сім'ї отамана Трьохізбенської станиці народився К. О. Булавін, керівник великого народного повстання на півдні Росії. За участь жителів станиці у повстанні Трьохізбенка була спалена, у 1715 році заново заселена. У Трьохізбенці похований командир партизанського загону Т. І. Сотников, по-звірячому закатований білогвардійцями. Партійний осередок виник у 1923 році.