Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вахрушеве

ВАХРУШЕВЕ - місто, центр міської Ради, підпорядковане Краснолуцькій міській Раді. Розташоване між річками Міусом та Міусиком, за 9 км від Красного Луча, з яким зв'язане шосейним шляхом та залізницею. Населення -30 000 чоловік. Міській Раді підпорядковані населені пункти Садово-Хрустальненський, Трубний.
У місті розташовані такі підприємства: шахтоуправління № 5-7 (середньодобовий видобуток його шахт - 1527 тонн вугілля), шахта № 12-13 (2240 тонн), шахта № 7-8 (2400 тонн), збагачувальна фабрика при шахті № 7-8, центральні електромеханічні майстерні тресту «Антрацитвуглежитлобуд».
У Вахрушевому є 3 середні та восьмирічна школи, 3 школи робітничої молоді, 2 професійно-технічні училища, які готують гідромонітерів для гідрорудника, прохідників та машиністів електровоза. Населення міста обслуговують 4 клуби на 1270 місць. При клубах діють 18 гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь 320 чоловік. При кожному клубі є бібліотека. Міська мережа медичних закладів складається з 2 лікарень (315 ліжок), 2 амбулаторій, 11 пунктів охорони здоров'я, 2 фотаріїв, профілакторію з водо- і грязелікуванням.
Вахрушеве - одне з наймолодших міст області, утворене в 1963 році з кількох робітничих селищ. Названо на честь відомого радянського державного діяча В. В. Вахрушева.
Перші населені пункти на території нинішнього міста виникли в кінці XVIII століття. У XIX столітті тут було кілька примітивних шахт у вигляді колодязів. У 1914 році закладена шахта № 7-8, трохи пізніше - № 5-7, № 5-біс, № 12.
В роки Великої Вітчизняної війни багато жителів селищ, що тепер ввійшли в місто, брали участь у підпільній боротьбі з фашистами. Робітники шахти № 7-8 Г. К. Дуванов, К. Г. Бугайов, К. Г. Дубова, парторг шахти № 12 А. А. Плихта були схоплені і після жорстоких катувань кинуті у ствол шахти № 151 «Богдан». Родина В. Ф. бмельченка (він сам, його дружина Олександра Володимирівна, дочка Зоя та син Леонід) здійснювала зв'язок з партизанами (на горшці їх будинку був встановлений передатчик). Гітлерівці розстріляли сім'ю бмельченка і скинули У шурф.
Уродженцеві міста Г. Ф. Малидовському присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Вахрушевому живе шахтар В. Л. Борзих - Герой Соціалістичної Праці.
Колектив шахти № 7-8 став одним з ініціаторів змагання за «луганську годину», яке потім переросло в змагання за «українську годину».