Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лозно-Олександрівка

ЛОЗНО-ОЛЕКСАНДРІВКА - селище міського типу (з 1964 р.), центр селищної Ради, розташоване на річці Лозній, за 45 км від районного центру і за 12 км від залізничної станції Солідарна. Населення - 2800 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Вишневе, Олексапіль, Петрівка.
В селищі розташовані колгосп «Правда», промкомбінат, «Сільгосптехніка». Колгосп має 4280 га землі, розвинуте рослинництво й тваринництво. Промкомбінат виробляє шлакоблоки, цеглу, черепицю.
У Лозно-Олександрівці є середня школа, бібліотека, Будинок культури, лікарня на 85 ліжок. За семирічку споруджено 222 будинки.
Лозно-Олександрівка заснована на початку XVIII століття, але в 1718 році була залишена жителями в зв'язку з епідемією чуми. Вдруге заселення почалося в 1758 році селянами з Тамбовської губернії.