Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бараниківка

БАРАНИКІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Комишній, за 18 км від районного центру, за 45 км від залізничної станції Чертково. Населення - 2109 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Зелеківка та Нижньобараниківка.
В селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Калініна, який має 6670 га орної землі, 1100 корів. Господарство - молочно-зернове, ви- сокомеханізоване.
У Бараниківці є середня та початкова школи,
2 бібліотеки, клуб; лікарня на 25 ліжок, пологовий будинок; функціонує водопровід.
Село виникло в другій половині XVII століття.
Жителі Бараниківки брали активну участь у Біловодському повстанні 1918 року. Вони заарештували офіцера, роззброїли солдатів, які розміщувалися в селі. Щоб перетнути шлях карателям, забарикадували всі дороги, які проходили через село.
Партійна організація в Бараниківці створена у 1920 році.
В 1942 році в селі діяла підпільна група в складі 50 чоловік, яку очолював Г. А. Шамін. Разом з екіпажами 5 радянських танків, що прорвались до села в грудні 1942 року, підпільники вигнали окупантів з Бараниківки і протягом місяця тримали оборону села. Активну підтримку
3 боку селян Бараниківки одержували й біло- водські партизани загону В. Г Жаринова.
Уродженець села П. А. Юрченко - Герой Радянського Союзу, гвардії генерал-майор. У Бараниківці живе заслужений вчитель школи УРСР М. І. Сошникова-Лядська.