Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сиротине

СИРОТИНЕ - селище міського типу, центр селищної Ради, підпорядковане Сєвєродонецькій міській Раді. Розташоване за 6 км від Сєвєродонецька і за 4 км від залізничної станції Переїзна, Сіверський Донець протікає за 3 км від Сиротиного. Населення - 2998 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Воронове і Метелкіне.
Частина населення працює на підприємствах Сєвєродонецька, частина в сусідньому радгоспі «Лесная дача».
У селищі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Засноване Сиротине наприкінці XVII століття. У листопаді 1905 року на хуторі Вороновому відбувся збройний виступ селян. Жителі хутора боролися з петлюрівцями та білогвардійцями в рядах Старобільського партизанського загону. Уроженцю селища І. Ф. Викову по-смертрно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В лютому 1943 року командир літака В. Кратевич і штурман І. Биков спрямували свій палаючий літак на ворожий корабель, повторивши подвиг М. Гастелло.
На околиці селища виявлено неолітичну стоянку (V-IV тисячоліття до н. е.).