Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Данилівка

ДАНИЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Деркулу, за 10 км від районного центру, за 56 км від залізничної станції Чертково. Населення - 2100 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вітрогон, Городнє, Первомайськ, Третяківка.
В селі розташовані Деркульський кінний завод (створений в 1765 р.) та колгосп «Данилівський». Кінний завод вирощує племінних та спортивних коней української породної групи та чистокровних верхових. Крім того, в господарстві значне місце займає виробництво продуктів тваринництва. Колгосп «Данилівський» має 4800 га землі, в т. ч. 3300 га орної, спеціалізується на виробництві зерна та молока.
У Данилівці є середня та восьмирічна школи, клуб на 350 місць, ансамбль бандуристів якого нагороджено дипломом II ступеня на обласному фестивалі мистецтв, 3 бібліотеки; лікарня на 25 ліжок; діє водопровід.
Село виникло в 1765р. на місці хутора Данилового, поблизу якого був заснований кінний завод.
Жителі Данилівни брали активну участь у Біловодському повстанні 1918 року проти білокозаків.
Під час Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна група з 9 чоловік, очолювана  агрономом П. М. Петренком. Підпільники зривали відправку в Німеччину худоби та зерна, отруїли 36 коней німецької військової частини. Німцям вдалося схопити патріотів. Комсомольці А. Молчанов та І. Білоус були вбиті німцями при спробі втекти, решта підпільників - визволена радянськими військами.
В колишньому селі Новодеркулі (тепер ввійшло до складу с. Данилівни) народився А. В. Пастухов (1860-1899) - російський військовий топограф, альпініст, дослідник Кавказьких гір.