Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Весела Гора

ВЕСЕЛА ГОРА (до 1912 року - Лєкарське) - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Сіверського Дінця, за 40 км на схід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Луганськ. Населення - 1152 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Земляне, Лиман, Металіст, Обозне, Паньківка, Привітне, Раївка, Розсипне, Світле, Стукалова Балка, Христове, Цвітні Піски.
Центральна садиба радгоспу «Донецькі зорі» знаходиться у Веселій Горі. Радгосп має 3,9 тис. га орної землі. Виробничий напрям - вирощування овочів. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. Значне місце в господарстві займають і зернові культури. За одержання високих урожаїв озимої пшениці ланковим Р. П. Гончаровій, М. Є. Колягіній та бригадиру В. С. Пасічнику присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У Веселій Горі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека. В будинку відпочинку «Весела Гора» щороку відпочивають тисячі трудящих області.
Перша письмова згадка про село під назвою Лєкарське датується 1835 роком. Селяни Веселої Гори у липні 1917 року захопили церковні землі. У листопаді цього ж року селяни конфіскували поміщицьку землю.
Уродженцю села В. Є. Корді посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На протязі 2-х діб десантна група, якою командував молодший лейтенант Чорноморського флоту В. Є. Корда, утримувала плацдарм, необхідний для визволення міста Миколаєва від гітлерівських загарбників. Десантники відбили 18 ворожих атак. З 68 чоловік залишилося в живих 12.
На околицях села виявлено рештки пізньопалеолітичної стоянки (20 тисяч років тому) епохи неоліту (V-IV тисячоліття до н. е.) та скіфосарматського часу (VII століття до н. е.- III століття н. е.).