Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бондарівка

БОНДАРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване при злитті річок Лозної та Деркулу, за 18 км від районного центру і за 45 км від залізничної станції Чертково. Населення - 1050 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Курячівка та Нова Україна.
У Бондарівці розташовані  колгосп ім. Жданова, Державний лісорозсадник, філія районного відділення «Сільгосптехніка», міжколгоспний консервний завод. Колгосп має 6800 га землі, в т. ч. 4745 га орної. Господарство - багатогалузеве, зокрема розвинуте овочівництво (вирощується знаменита марківська цибуля).
У селі е восьмирічна школа, клуб на 400 місць, бібліотека, лікарня на 25 ліжок. За останні З роки зведено 120 будинків, закладено парк, споруджено стадіон. В центрі села встановлено пам'ятник на могилі воїнів, що полягли , визволяючи Бондарівну, - бойовий танк Т-34.
Жителі с. Курячівки брали активну участь у Біловодському повстанні 1918 року проти білокозаків.
В с. Курячівці живе Герой Радянського Союзу І. Т. Задорожний.