Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ленінське

ЛЕНІНСЬКЕ - селище міського типу, центр селищної Ради, підпорядковане Свердловській міській Раді. Розташоване за 15 км на південний захід від районного центру і за 12 км від залізничної станції Довжанська. Населення - 18 165 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Киселеве, Устинівка.
На території Ленінського є 5 вугільних підприємств: шахти № 25, № 48, «Харківська-Комсомольська» № 2, шахтоуправління № 72-74 та № 3-біс. За відбудову шахт Донбасу і довголітній, бездоганний труд 248 жителів селища відзначені урядовими нагородами.
У селищі - 2 середні, 3 восьмирічні та одна початкова школи. Працюють 5 клубів, 10 бібліотек. Функціонує лікарня. Є 10 магазинів, 6 їдалень, 5 відділень зв'язку. На території Ленінської селищної Ради (поблизу шахти № 25) споруджено пам'ятник льотчику В. І. Насонову, який загинув під час повітряного бою, що відбувся над селищем в роки Великої Вітчизняної війни.
У 1910 році приступили до будівництва першої шахти. З 1932 року вона носить назву № 9 ім. Леніна. Поряд з нею будувалися інші шахти. Навколо кожної з них виникали робітничі селища. У 1944 році їх об'єднали в одне, якому дали назву Ленінське.
За мужність, виявлену при форсуванні Дніпра в роки Вітчизняної війни, уродженець селища К. Л. Каминін був удостоєний звання Героя Радянського Союзу (загинув у 1944 році). До війни він працював бригадиром робітників очисного вибою на шахті № 9. У 1966 році звання Почесний шахтар було присвоєно бригадирам робітників очисних вибоїв М. П. Маймицькому (шахтоуправління № 3-біс) та І. І. Синовяту (шахтоуправління № 72-74).