Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Хворостянівка

ХВОРОСТЯНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Айдарі, притоці Сіверського Дінця, за 20 км на південь від районного центру, який є для Хворостянівки найближчою залізничною станцією. Населення - 660 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кам'янка, Лозовівка, Погоріле.
Центральна садиба колгоспу «40 років Жовтня» знаходиться у Хворостянівці. Основний виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво і вирощування зернових культур. У 1966 році артіль була учасницею ВДНГ, нагороджена Дипломом І ступеня, а також перехідним Червоним прапором Міністерства сільського господарства СРСР та Центрального комітету профспілки працівників сільського господарства. За досягнуті успіхи в соціалістич
ному змаганні на честь 50-річчя Великого Жовтня колгосп нагороджено Пам'ятним прапором ЦК КПРС, Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС. Колгоспницям артілі «40 років Жовтня» Г. С. Апатіній та Г. Ф. Колінько (обидві з Лозовівки) за високі досягнення у сільськогосподарському виробництві присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
У Хворостянівці є початкова школа, бібліотека, клуб. Колгоспний хор-ланка неодноразово брав участь у республіканських оглядах художньої самодіяльності. У 1963 році нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури УРСР і ЦК профспілки працівників культури.
Засноване село у 1923 році вихідцями з с. Шульгинки Старобільського району.
Біля Лозовівки досліджено кургани епохи бронзи (II - початок І тисячоліття до н. е.).