Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бірюкове

БІРЮКОВЕ (до 1920 року - Криничне) - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване на річці Кундрючій, притоці Сіверського Дінця, за 15 км на південний схід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Голута. Населення - 6350 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Братське і Дов- жанський.
На території селища знаходиться центральна садиба колгоспу «Батьківщина». Господарство має 8,3 тис. га орної землі. Вирощуються зернові культури. Напрям у господарстві - м'ясо-молочне тваринництво, розвинуте свинарство, птахівництво. За успіхи у розвитку сільського господарства та виконання планів заготівлі сільськогосподарських продуктів колгосп «Батьківщина» у 1967 році нагороджений орденом Леніна.
У Бірюковому є середня, початкова школи, школа-інтернат, школа робітничої молоді. Діють Будинок культури, бібліотека. Функціонує лікарня. Відкрито їдальню, підприємства побутового обслуговування. Працюють 10 магазинів.
Селище засноване у другій половині XVIII століття під назвою Криничне. У 1920 році перейменоване на честь вбитого куркулями голови сільської Ради В. М. Бірюкова. Партійний осередок створений у 1923 році.
За героїзм, виявлений у боротьбі з німецько- фашистськими загарбниками, уроженцю Бірюкового І. Г. Шевченку присвоєно звання Героя Радянського Союзу.