Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новосвітлівка

НОВОСВІТЛІВКА - селище міського типу (з 1961 р.), центр селищної Ради Краснодонського району. Розташована на річці Луганчику, за 36 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Новосвітлівський. Через селище проходить шосе Луганськ-Краснодон. Населення - 4900 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Валіївка, Відно-Софіївка, Вишневий Діл, Катеринівка, Комісарівка, Лисе, Тернове, Хрящувате.
В селищі розташована центральна садиба радгоспу «Новосвітлівський», якому належить 8600 га землі, в т. ч. 6900 га орної. Господарство - молочно-овочевого напряму. На фермах 4500 голів великої рогатої худоби, в т. ч. 1700 корів.
У Новосвітлівці є початкова та середня школи, бібліотека, Будинок культури, Будинок піонерів; лікарня на 110 ліжок. В селищі встановлено пам'ятник В. І. Леніну. За післявоєнні роки проведено великі роботи по благоустрою: прокладено 15 км водопроводу, замощено 10 км тротуарів.
Село на місці сучасного селища виникло в 60-х роках XIX століття, тут жили переселенці
з Чернігівської, Полтавської, Катеринославської та Київської губерній.
В кінці 1918 року в селі було створено комсомольський осередок. В квітні 1919 року для боротьби з білокозаками організовано молодіжний загін. Розвідник цього загону Ф. 3. Запсельський, один з організаторів комсомольського осередку, разом з матір'ю по-звірячому вбитий білокозаками.
В селищі живуть Герої Соціалістичної Праці К. 6. Ганжа та М. О. Сердюк.
В Новосвітлівці народився М. О. Зінченко, якому за мужність, проявлену у війні з білофіннами,присвоєно звання Героя Радянського Союзу.