Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Райгородка

РАЙГОРОДКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Жеребці (пр. Сіверського Дінця) за 20 км на захід від райцентру. Населення - 560 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Джерельне, Надія, Нижньоєгорівка, Новоєгорівка, Паталахівка, Свердлівка, Сергіївка, Староолександрівка.
Земельна площа колгоспу ім. Мічуріна становить 7,1 тис. га угідь. Господарство зерно-тваринницького напряму з вирощуванням цукрових буряків.
Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку, лікарню на 25 ліжок. За доблесну працю вчитель Г. Ф. Ілляшова нагороджена у 1953 році орденом Леніна, а В. І. Пустоварова удостоєна звання заслуженого вчителя школи УРСР. За роки семирічки споруджено 90 житлових будинків.
Уродженцю села В. Ф. Конопліну посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу за героїзм в боях Великої Вітчизняної війни.
На території села виявлені кургани з похованнями епохи бронзи і кочівників. Виникла Райгородка у середині XVIII століття.