Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новодружеськ

НОВОДРУЖЕСЬК - місто (з 1963 року), підпорядковане Лисичанській міській Раді. Розташований на правому березі Сіверського Дінця, за 10 км на північ від районного центру і за 3 км від залізничної станції Насвітевич. Населення - 14,3 тис. чоловік.
В Новодружеську розміщені шахти «Новодружеська» та «Томашівська-Південна», бетонно-розчинний вузол Первомайського заводу залізо-бетонних виробів, будівельне управління тресту «Кадіївпідземшахтобуд».
У 1957 році колектив шахти «Новодружеська» тримав першість у соціалістичному змаганні гірників країни. Перехідний Червоний прапор Ради Міністрів СРСР та ВЦРПС відтоді залишено на вічне зберігання на підприємстві.
За видатні трудові досягнення в роки семирічки 12 шахтарів відзначено урядовими нагородами.
У Новодружеську працюють 2 середні та 2 восьмирічні школи, школа робітничої молоді, клуб, бібліотека. Функціонує лікарня, створено грязелікарню та профілакторій. Діють 12 магазинів, 4 їдальні, домова кухня, комбінат побутового обслуговування. Є 2 футбольні поля, 15 волейбольних, 4 баскетбольні та 2 гімнастичні майданчики. На берегах Сіверського Дінця споруджено одноденний будинок відпочинку. Шахта «Новодружеська» має власну базу відпочинку на Чорноморському узбережжі Кавказу.
Засновано Новодружеськ у 1935 році як шахтарське селище в зв'язку з будівництвом шахти «Новодружеська» (стала до ладу в 1939 році). Напередодні Великої Вітчизняної війни тут жило понад 5 тис. чоловік.