Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Краснодон

КРАСНОДОН (до 1922 р.- Катеринодон) - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Краснодонській міській Раді.
Розташований за 14 км від м. Краснодона, за 3 км від залізничної станції Сімейкине. Населення - 9000 чоловік.
Селище засноване в 1910 році, названо Катеринодонон, оскільки розташоване на межі Катеринославської губернії та Області Війська Донського.
В березні 1917 року на Катеринодонському руднику була створена Рада робітничих депутатів, керівну роль в якій відігравали більшовики. Продовольча комісія Ради взяла в свої руки за
безпечення робітників продовольством. Рада зміцнювала зв'язки з селянами навколишніх сіл. Один з керівників Ради А. О. Сарута був делегатом II Всеросійського з'їзду Рад.
Матрос-більшовик Павлов організував у Катеринодоні червоногвардійський загін, який боровся проти білогвардійців та німецьких окупантів, потім ввійшов до складу 5-ї армії.
В січні 1919 року шахтарі Катеринодона разом з селянами Новоолександрівки повстали проти денікінців.
В кінці 1919 - на початку 1920 року в селищі створені партійна організація, рудниковий комітет профспілки та комсомольський осередок.
Під час Великої Вітчизняної війни, в серпні 1942 року, в селищі створена підпільна комсомольська група на чолі з Миколою Сумським. Підпільники працювали під керівництвом краснодонського штабу «Молодої гвардії». Майже всі члени групи потрапили до рук гестапо, були по-звірячому вбиті. На братській могилі підпільників встановлено пам'ятник.