Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Жовте

ЖОВТЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі Сіверського Дінця, за 16 км на південний схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Луганськ. Населення - 1311 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Крута Гора, Новоселівка, Сабівка.
Радгосп «Октябрьский» (центральна садиба знаходиться у Жовтому) має 2 тис. га орної землі, 800 га зрошуваної. Виробничий напрям - молочне тваринництво та вирощування овочів.
У Жовтому є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Село засноване у 1700 році військовими поселенцями, яких оселив тут уряд для охорони південних кордонів російської держави. Перша назва - Жовтий Яр. У 1756 році тут була розміщена 9-та рота Бахмутського гусарського полку і назва села змінилася на Дев'яту Роту. У 1919 році виник партійний осередок, у 1923 - комсомольський.
У Жовтому народилися брати Іван та Дмитро Остапенки. В листопаді 1942 року брати-комсомольці підбили 20 німецьких танків. Дмитро Якович підпалив 13 ворожих машин, за що йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Іван Якович нагороджений орденом Леніна. Уродженцем села є Герой Радянського Союзу В. X. Терновий.