Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Южна Ломуватка

ЮЖНА ЛОМУВАТКА - селище міського типу (з 1959 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Брянківській міській Раді. Розташована за 15 км від м. Брянки. Залізнична станція - Ломуватка. Населення - 4100 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Вергулівка, Ганнівка, Ломуватка.
В селищі розташована шахта «Ломуватська- Південна», добовий видобуток якої становить 648 тонн вугілля. На шахті запроваджена комплексна механізація. Тут працюють 80 інженерів і техніків.
У Южній Ломуватці є середня школа, вечірня школа робітничої молоді, бібліотека. Клуб на 340 місць, при якому працюють гуртки художньої самодіяльності, в яких беруть участь
понад 100 чоловік. У фізкультурному колективі, для якого споруджено літній спортивний комплекс і зал,- більше 300 чоловік. Селищна лікарня на 135 ліжок розміщена у 4-поверховому будинку, обладнана найновішим медичним устаткуванням.
Селище почали будувати разом з шахтою, в 1953 році. Шахта здана в експлуатацію в 1958 році.
За 1958-1967 рр. житловий фонд селища зріс більше як у два рази і становить близько 24 тис. кв. м (146 будинків, в т. ч. 103- державні). Заасфальтовано 4300 погонних метрів доріг та тротуарів, закладено 2 сквери, фруктовий сад, на вулицях висаджено 6 тис. дерев та 20 тис. кущів. На честь 50-річчя Великого Жовтня закладено парк.