Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кримське

КРИМСЬКЕ (давня назва - Шоста Рота) - село, центр сільської Ради, розташоване на Сіверському Дінці, за 12 км на захід від районного центру. Населення - 1847 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Кряківка, Оріхове-Донецьке, Причепилівка, Сокільники, Суходіл.
На території села знаходиться центральна садиба радгоспу «Знамя», який має 6,4 тис. га орної землі. Тваринництво молочного напряму. Вирощуються овочі.
У Кримському - середня школа, клуб, бібліотека. Діє дільнична лікарня, є тубсанаторій. У живописній місцевості навколо села розкинулися туристські бази, піонерські табори.
Перші згадки про Кримське відносяться до 1725-1740 рр., коли відоме воно було під назвою Кримська Яма. Тут розміщалася 6-та рота Бахмутського полку. Селяни Сокольників у 1906 році самі знизили орендну плату поміщику за землю. У 1919 році створено повстанський загін, який влився у 4-у партизанську дивізію.
Уродженцю с. Кримського О. Є. Руденку присвоєно звання Героя Радянського Союзу за відвагу, виявлену в боях під час визволення Севастополя від німецько-фашистських загарбників.
У Кримському знайдено металевий скарб епохи пізньої бронзи (кінець II - початок І тисячоліття до н. е.). Поблизу Кряківки виявлено рештки скіфського поселення (VII-III століття до н. е.).