Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Георгіївка

ГЕОРГІЇВКА - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради, розташоване за
3 км від районного центру. Залізнична станція - Коноплянівка. Через селище проходить шосе Луганськ-Красний Луч. Населення - 9900 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Фабричне та Челюскінець.
В селищі розташовані Георгіївське кар'єро-управління та радгосп ім. Щорса. Георгіївське кар'єроуправління виробляє блоки з ракушняку та видобуває пісок, його валове виробництво становить 30 тис. куб. м на рік. Земельний фонд радгоспу ім. Щорса налічує 6100 га, вт. ч. 5500 га орної землі. Радгосп спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби та свиней, за рік відгодовує близько 25 тис. голів.
В Георгіївці є 2 середні школи, 3 клуби, З бібліотеки; лікарня на 35 ліжок, поліклініка. В 1925 році на кошти жителів у селищі встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Перша згадка про селище відноситься до середини XVIїї століття, тоді називалося Конопляні вкою, складалося з двох громад - Георгіївської та Богородицької Наприкінці XIX століття тут же оселилися переселенці з Таврійської губернії (с. Менчикур). Після 1917 року ці населені пункти об'єднані в селище Георгіївну.
До революції в Георгіївці було 2 чоловіки з вищою освітою та 8 з середньою. Тепер в селищі 173 чоловіки з вищою та 1835 чоловік з середньою освітою.
З Георгіївни вийшли Герой Радянського Союзу Є. Я. Токарєв, лауреат Державної премії Г. І. Крохмальов, генерал-майор А. 3. Акименко.