Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Урало-Кавказ

УРАЛО-КАВКАЗ - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Краснодонській міській Раді. Розташований за 9 км від Краснодона, за 2 км від залізничної станції Урало-Кавказ. Населення - 5900 чоловік. Селищній Раді підпорядковане селище Західний.
В селищі розташовані шахти «Донецька» та «Західна». Середньодобовий видобуток обох шахт становить понад 2 тис. тонн вугілля.
Працюють середня школа, школа робітничої молоді, клуб, 3 бібліотеки, лікарня на 20 ліжок. За роки семирічки в селищі збудовано близько 50 тис. кв. м житлової площі.
В 1914 році Урало-Кавказьким акціонерним товариством по розробці корисних копалин була закладена шахта, тоді ж виникло й селище. За радянських часів на місці старої шахти збудована нова - «Донецька». В 1940 році збудована шахта «Західна».
В 1918 році на шахті був створений партійний осередок, який очолив Т. П. Чечеринда. Всі 35 комуністів ввійшли до складу червоногвардійського загону, який потім ввійшов до 5-ї армії.
В роки Великої Вітчизняної війни жителі селища П. Зимін та І. Шевцов були учасниками краснодонського підпілля; загинули від рук фашистських катів.