Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Микільське

МИКІЛЬСЬКЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване за 25 км від районного центру, за 8 км від залізничної станції Зоринівка. Населення - 1759 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Благодатне, Водянолипове, Діброва, Колядівка, Розсохувате, Хоминське, Червона Зоря.
У Микільському розташована центральна садиба колгоспу «Колос», який спеціалізується на виробництві зерна та м'яса. Артіль має 6600 га землі, в т. ч. 3900 га орної.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека.
Микільське засноване на рубежі XVIII- XIX століть.
Селяни Микільського ухилялися від мобілізації в білу армію генерала Краснова. Коли крас- новці почали примусову мобілізацію, 24 грудня 1918 року селяни піднялись на збройне повстання. Тільки 2 січня 1919 року білокозакам вдалося зламати опір повстанців. Керівники повстання С. В. Волошенко, О. С. Шевченко, X. Г. Приходько та активний учасник повстання Д. І. Цвіркун були страчені білокозаками.