Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Передільське

ПЕРЕДІЛЬСЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 48 км на північний захід від районного центру і за 7 км від залізничної станції Краснозерівка. Населення - 805 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Геївка, Старий Айдар.
На території села знаходиться центральна садиба радгоспу «Україна». Артіль має 3,6 тис. га орної землі. Основний виробничий напрям - молочне тваринництво, вирощування овочів.
У Передільському є восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Виникло село в середині XIX століття. Отаман Староайдарського містечка С. О. Драний був одним із сподвижників К. Булавіна. У 1919 році селяни Старого Айдару та навколишніх сіл створили партизанський загін, який влився у 1-й Луганський комуністичний полк. У 1919 році виник партійний осередок.
Біля Передільського досліджено кургани епохи міді-бронзи (III - початок І тисячоліття до н. е.). На околиці Старого Айдару виявлено поселення салтівської культури (VIII-X століття н. е.).