Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дубівський

ДУБІВСЬКИЙ - селище міського типу (з 1954 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Антрацитівській міській Раді. Розташований за 7 км від м. Антрацита і за 7 км від залізничної станції Карахаш, з якою зв'язаний під'їзними коліями. За 2 км від селища проходить автотраса Харків -Ростов-на-Дону. Населення - 6000 чоловік.
В селищі розташовані шахта № 26 (добовий видобуток 1550 тонн), № 3 «Нагольчанська» ім. 50-річчя Великого Жовтня (добовий видобуток 1350 тонн) та № 4 «Нагольчанська» (добовий видобуток 1350 тонн), дві вуглезбагачувальні фабрики, які переробляють 3800 тонн вугілля на добу.
У Дубівському є середня школа, 3 бібліотеки, клуб на 300 місць, кінотеатр; лікарня на 100 ліжок.
Перша шахта (№ 26) на місці сучасного селища збудована в 1916 році. Селище виникло в зв'язку з будівництвом шахт № 3 та № 4 «Нагольчан- ських».
На шахті № 4 «Нагольчанська» працює М. Л. Солощенко - заслужений шахтар УРСР. Головному інженеру шахти № 3 «Нагольчанська» ім. 50-річчя Великого Жовтня О. О. Деменкову за удосконалення організації прохідницьких робіт присуджена Ленінська премія.