Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Родакове

РОДАКОВЕ - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру. Залізнична станція. Населення - 7,6 тис. чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Говоруха, Замостя, Красний Луч, Новодачне, Суходіл.
У селищі є середня школа і школа робітничої молоді, Будинок культури, літній кінотеатр на 450 місць, 5 бібліотек. Функціонує лікарня. Працюють 20 магазинів, 3 майстерні побутового обслуговування. Посаджено парк.
Родакове засноване в 80-х роках XIX століття у зв'язку з будівництвом залізничної лінії Дебальцеве-Луганськ. У 1878 році виник роз'їзд Родакове, за 1 км від нього у дерев'яних бараках жили залізничники. У 1912 році Родакове вже вузлова станція. В жовтні-грудні 1905 року родаківські залізничники брали участь у загальному страйку робітників Катерининської залізниці. 25 квітня 1918 року поблизу станції відбувся запеклий бій між німецькими військами і гайдамаками, з одного боку, і 5-ю Українською армією під командуванням К. Є. Ворошилова, з другого. Звідси почався похід 5-ї армії на Царицин. У серпні 1920 року на станції Родакове побував
агітпоїзд ім. Жовтневої революції, на чолі якого був М. І. Калінін.
Уродженці селища-Герой Соціалістичної Праці В. М. Федорович і Герой Радянського Союзу Ф. С. Клейбус. У боях за визволення Прибалтики 2 доби протитанкова батарея, якою командував Клейбус утримувала стратегічну висоту, яку штурмували гітлерівські танки.
На околиці Родакового досліджено кургани з похованнями епохи міді-бронзи (III - початок І тисячоліття до н. е.).