Сторінка 1 з 2
Станично-Луганський район утворений у 1923 ропі в складі Луганського округу Донецької губернії. В сучасних межах утворений у 1966 році. Розташований у східній частині області і являє собою передміську зону Луганська. Межує з Краснодонським, Слов'яносербським, Новоайдарським і Біловодським районами Луганської області УРСР і Міллерівським районом Ростовської області РРФСР.
Територія району - 1,9 тис. кв. км. Населення - 54,7 тис. чол.,у т. ч. 21 тис. чол. міського (38,4 проц.). Густота населення 28,8 чол. на кв. кілометр. В районі 51 населений пункт, який підпорядкований 2 селищним і 14 сільським Радам.
Характерним для району є густа мережа залізниць і шосейних шляхів. Тут проходять залізниці, що з'єднують Донбас з Москвою і Північним Кавказом: Москва-Донбас, Міллерово-Жданов, Харків-Лиха. Більшість населених пунктів зв'язано автошляхами з промисловими центрами. Район перетинають автошляхи: Луганськ-Міллерове, Луганськ-Старобільськ-Сватове.
Основною водною магістраллю є річка Сіверський Донець, що протікає з заходу на схід. Менш значними є його притоки: Айдар, Деркул, Лугань, Вільховатка, Тепла.
Розташування району навколо Луганська визначило спеціалізацію сільськогосподарських підприємств - 9 колгоспів, 9 радгоспів на виробництві молока і овочів. Господарства району забезпечують потреби Луганська в цільному молоці на 48 проц., у овочах - на 88 проц.
З загальної площі 192,6 тис. га земельних угідь-127,0 тис. га, в т. ч. орної 95,9 тис. га (75,5 проц.), садів, ягідників і виноградників - 2,4 тис. га (1,9 проц.), сіножатей - 1,3 тис. га (1,1 проц.), пасовищ - 27,4 тис. га (21,5 проц.). Широко розвинуто зрошування. Площа зрошувальних земель досягає 5,4 тис. га. Ліси, що в переважній більшості розташовані вздовж річок, займають 27,9 тис. га. Догляд за лісом здійснюють 4 лісництва, об'єднані в Станично-Луганський лісгосп.
Зростає і площа штучних лісонасаджень. Тільки за роки семирічки вона зросла майже у два рази і у 1966 році становила 15,5 тис. га.
На території району розташовано 57 ставків загальною площею 187,1 га. У районі працює дослідне рибне господарство.
Основною зерновою культурою є озима пшениця, технічною - соняшник, кормовою - кукурудза. Посівна площа озимої пшениці у 1966 році становила 6 тис. га, кукурудзи - 28,4 тис. га, соняшнику - 11,2 тис. га, овочів - 3,1 тис.
Природні умови сприяють розведенню великої рогатої худоби та свиней. Велику рогату худобу вирощують у всіх господарствах, молочні стада є в 16 господарствах. Серед великої рогатої худоби переважає червоностепова порода, свиней - велика біла.
На 1 січня 1967 року в колгоспах і радгоспах району на 100 га сільськогосподарських угідь було по 44 голови великої рогатої худоби, у т. ч. по 14 корів, і по 16 голів свиней (на 100 га ріллі).
Значно зріс і рівень механізації сільськогосподарського виробництва, в рільництві він становить 90 проц., у тваринництві - 80 процентів. У колгоспах і радгоспах працює 800 тракторів, 95 комбайнів, 417 автомашин. В усіх господарствах впроваджено механізоване доїння корів. Район повністю електрифіковано. В багатьох радгоспах і колгоспах є майстерні для ремонту
тракторів та інших сільськогосподарських машин. Крім того, працює два відділення «Сільгосптехніки» - Великочернігівське і Станично-Луганське.
За досягнення високих показників у сільськогосподарському виробництві 322 передовики нагороджено орденами і медалями СРСР, а 3 присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
За успіхи у виконанні соціалістичних зобов'язань на честь 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції колективу радгоспу «Індустрія» вручено на довічне зберігання пам'ятний Червоний прапор ЦК КП України, Президії Верховної Ради УРСР, Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради профспілок.
Район в цілому у ювілейному 1967 році нагороджено пам'ятним Червоним прапором Луганського обкому КП України, облвиконкому та облпрофради.
Серед знатних людей району 4 Герої Радянського Союзу. 2670 учасників Великої Вітчизняної війни нагороджено орденами і медалями Союзу РСР.
З промислових підприємств найбільше значення мають харчокомбінат, молокозавод, рибокомбінат, піщаний кар'єр. На території району великий
Дивиться також інші населені пункти району: