Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комсомольський

КОМСОМОЛЬСЬКИЙ - селище міського типу, центр селищної Ради, підпорядковане Свердловській міській Раді. Розташований за 6 км на північ від районного центру і за 12 км від залізничної станції Довжанська. Населення - 8321 чоловік. Селищній Раді підпорядковане селище Прохладне.
У Комсомольському є шахта № 6 «Центросоюз». Працюють середня і початкова школи та школа робітничої молоді. Є клуб, бібліотека, лікарня. Працюють підприємства побутового обслуговування. У 1948 році колектив шахти № 6 був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора за успішну відбудову підприємства і перевиконання довоєнного рівня видобутку вугілля. 27-ми жителям Комсомольського присвоєно звання Почесного шахтаря.
Селище засноване у 1932 році. Уродженець Комсомольського М. М. Григор'єв - член підпільної комсомольської організації «Молода гвардія». Був страчений разом з іншими молодогвардійцями. Посмертно нагороджений медаллю «Партизанові Вітчизняної війни» 1-го ступеня. Одна з вулиць селища носить ім'я Михайла Григор'єва.