Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Боково-Платове

БОКОВО-ПЛАТОВЕ - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Антрацитівській міській Раді. Розташоване на річці Кріпенці, за 5 км від м. Антрацита, з яким має автобусне сполучення, за 6 км від залізничної станції Антрацит. За 2 км від селища проходить автотраса Харків-Ростов-на-Дону. Населення - 7650 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Лісне, Мельникове, Садовий, Христофорівка.
В селищі розташовані шахти № 3 «Садово- Хрустальна» та «Львівська-Комсомольська». Перша стала до ладу в 1954 році, її добова потужність 1067 тонн антрациту, видобуток вугілля повністю механізовано. Бригадиру вибійників А. М. Герасимчуку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. Шахта «Львівська-Комсомольська» збудована в 1957 році посланцями комсомольської організації Львівської області. Середньодобовий видобуток вугілля тут становить 760 тонн, виробничі процеси механізовані. В селищі також розташовані філіал Краснолуцької швейної фабрики, шляховоремонтний пункт, автозаиравочна станція.
В Боково-Платовому є середня та восьмирічна школи, школа робітничої молоді, бібліотека, клуб.
Селище засноване в 1796 році.
В жовтні 1905 року відбувся великий страйк робітників на Боково-Платівській шахті Ніженського. Страйк переріс у збройну сутичку з козаками і був придушений.
У 1917 році в селищі розміщувалася Боково-Хрустальська Рада робітничих, селянських та солдатських депутатів, яку очолював М. В. Переверзєв. В грудні 1917 року він по-звірячому вбитий каледінцями.
В 1917 році створена партійна організація, комсомольська - у 1919 році.