Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кононівка

КОНОНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Деркулу, за 16 км від районного центру, з яким сполучене шосейним шляхом, за 58 км від залізничної станції Чертково. Населення - 600 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Гармашівка, Крейдяне, Лимарівка, Новолимарівка, Роздолля, Скородне.
У селі розташована центральна садиба колгоспу «Ленінський шлях», який має 10 тис. га землі, в т. ч. 6 тис. га орної. Це господарство ви- сокомеханізоване, спеціалізується на виробництві зерна та молока. На фермах - понад 2300 голів великої рогатої худоби.
В с. Новолимарівці розташований кінний завод, заснований в 1818 році як військовий кінний завод.
В Кононівці - початкова школа, бібліотека, клуб на 250 місць.
Засноване село наприкінці XVII століття. Жителі Кононівки, Лимарівки та Гармашівки. брали активну участь у Біловодському повстанні. Для організації загону сюди з Біловодська було послано більшовика М. Г. Пелиха. В грудні 1918 року поблизу с. Гармашівки повстанський загін під командуванням більшовика П. П. Трофименка розгромив 2 каральні загони білокозаків.
що йшли на придушення Біловодського повстання.
Під час німецько-фашистської окупації в Кононівці та Гармашівці були явочні квартири підпільного обкому КП(б)У.
Уродженцеві с. Новолимарівки С. І. Гончарову присвоєно звання Героя Радянського Союзу (тепер гвардії полковник). Тут живе Герой Соціалістичної Праці І. Г. Надольний.