Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іванівка

ІВАНІВКА - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради Антрацитівського району. Розташована у верхів'ях річки Ольхівки, за 25 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Штерівка. Через селище проходить шосе Красний Луч-Луганськ. Населення- 41 300 чоловік. Селищній Раді підпорядковане селище Еротейдівка.
В Іванівці розташовані верстатобудівний завод, що випускає токарно-гвинторізні верстати, харчокомбінат, центральна садиба птахофабрики «Хрустальська». Птахофабрика має 7600 га землі, щорічно вирощує понад 80 тис. штук птиці.
В селищі є 2 середні, 2 вечірні школи, Будинок культури на 450 місць, клуб залізничників на 300 місць, 3 бібліотеки; лікарня на 200 ліжок.
Заснована Іванівка в 1771 році полковником Штеричем. Спочатку являла собою типову поміщицьку садибу. В середині XIX століття стала торговим містечком, цьому сприяло вигідне географічне положення - між Областю Війська Донського та Катеринославською губернією, кінці XIX століття в околицях Іванівки з'являються перші шахти, в 1900 році засновано чавуноливарний завод.
В 1905 році робітники заводу та шахт, підтримані селянами, виступили проти місцевих експлуататорів. Цей стихійний виступ було придушено, частину учасників відправлено на заслання, частину - піддано прилюдним катуванням.
Під час громадянської війни багато жителів Іванівки боролись проти денікінців в партизанському загоні, яким командував слюсар Д. І. Ольошкін.
З липня до жовтня 1942 року поблизу Іванівки діяв партизанський загін, яким керував секретар Іванівського райкому партії В. І. Би- кодоров.
З лютого по серпень 1943 року в Іванівці діяла підпільна група патріотів, якою керував офіцер І. А. Хробуст (страчений фашистами). В місцевій лікарні також діяли підпільники на чолі з головним лікарем В. М. Брагіним. Ця група врятувала життя 60 воїнів 7-го гвардійського кавалерійського корпусу.
Уродженець Іванівки О. О. Вахлаєв - Герой Радянського Союзу. В селищі працює заслужений лікар У РСР І. Г. Бойко. Робітник птахофабрики І. П. Литовченко нагороджений орденом Слави 1, 2 та 3-го ступенів.