Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фрунзе

ФРУНЗЕ - селище міського типу, розташоване на річці Лугані, притоці Сіверського Дінця, за 25 км на південний захід від районного центру. Залізнична станція Сентянівка знаходиться на території селища. Населення - 5,8 тис. чоловік.
Центральна садиба радгоспу «40 років Жовтня», який спеціалізується на вирощуванні овочів, розташована у Фрунзе. Радгосп має 5 тис. га орної землі і 315 га зрошуваної. Тваринництво м'ясо-молочного напряму.
У селищі - середня і початкова школи, вечірня школа робітничої молоді. Працюють клуб, бібліотека. Функціонують лікарня і поліклініка. 6 Слов'яносербське районне об'єднання «Сільгосптехніка».
Час виникнення селища відноситься до 60- 80-х років XVIII століття. На землях офіцера у відставці Сентянина, що служив у Бахмут- ському полку, виникли села Сентянівка, Новосел івка, Красногорівка. У 1901 році у Сентянівці відбувся стихійний виступ селян проти жорстокого поводження поміщика з жителями села. Повсталі спалили цегельний завод Мосіна та хлібні амбари інших поміщиків. Виступ був жорстоко придушений козаками. У 1905 році під впливом агітації членів Слов'яносербської
соціал-демократичної групи селяни с. Новосе- лівки почали розподіл землі великого землевласника Заливацького. Для придушення виступу були послані козаки.
Залізнична станція в Сентянівці побудована у 1908-1910 рр. У 1917 році тут був створений партійний осередок. На базі сіл Сентянівки, Красногорівки, Новоселівки, Таїсівки та ряду хуторів у 1930 році створено селище Фрунзе.
У червні 1941 року був сформований батальйон народного ополчення в складі 800 чоловік під командуванням І. А. Підопригори. В роки тимчасової окупації селища німецько-фашистськими загарбниками, в ніч на 7 листопада 1942 року, радянські патріоти підняли над зруйнованою будівлею депо червоний прапор. У цю ж ніч вони отруїли коней, що належали німецькій військовій частині, розквартированій у селищі.
М. Лук'яновичу, що працював стрілочником- сигнальником на станції Сентянівка, за героїзм, виявлений при форсуванні Дніпра у 1943 році, було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У 1944 році батьки та їх діти, що вчилися в Сентянівській середній школі, зібрали гроші, на які був побудований бойовий літак. На ньому літав луганчанин, двічі Герой Радянського Союзу О. Г. Молодчий.
На території селища виявлено та досліджено, кургани епохи міді-бронзи (III - початок І тисячоліття до н. е.).