Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гречишкине

ГРЕЧИШКИНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південний захід від райцентру. Населення - 2200 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Безгинове, Капітанове, Муратове, Окнине, Путилине.
В селі розміщена центральна садиба радгоспу «Прогрес», який має 17 тис. га земельних угідь і займається виробництвом овочів, молока. Розвинуте садівництво й виноградарство.
Село має клуб на 300 місць, бібліотеку. Серед вчителів восьмирічної школи 5 відмінників народної освіти УРСР. За 1960-65 рр. тут збудовано 135 житлових будинків.
Археологічні розкопки виявили в околицях сіл Гречишкиного та Капітанового кургани і поселення епохи бронзи.
Гречишкине засноване на початку XVII століття. Під час громадянської війни, восени 1918 року, в селі організувався партизанський загін для боротьби з білогвардійцями.
Селяни с. Капітанового у 1861 році відмовились виконувати повинності на користь поміщика. В 1909 році у с. Муратовому відбулися селянські заворушення проти столипінської реформи. У жовтні 1917 року селяни Муратового та Капітанового організували червоногвардійські загони.
Уродженець с. Безгинового С. К. Коваленко в зв'язку з 50-річчям Великого Жовтня удостоєний ордена Леніна за активну участь в громадянській війні.