Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Штерівка

ШТЕРІВКА - селище міського типу (з 1938 р.),
центр селищної Ради, підпорядковане Краснолуцькій міській Раді. Розташована за 21 км від Красного Луча, за 7 км від залізничної станції Петровеньки. Населення - 2906 чоловік.
У селищі розташоване Штерівське шахтоуправління, середньодобовий видобуток його шахт становить 1200 тонн вугілля.
У Пітерівці є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб на 220 місць, при якому працюють гуртки художньої самодіяльності (150 чоловік). Селище впорядковане, вулиці замощені, озеленені, посаджено парк на площі 3 га, в якому встановлено пам'ятник В. І. Леніну, фруктовий сад (3,2 га), є 3 спортивні майданчики.
Село Штерівка засноване в кінці XVIII століття полковником Штеричем.
У 1906 році селяни спалили кілька маєтків місцевих поміщиків.
В жовтні 1917 року в селі створено партійний осередок.
В 1918 році створено комбід, головою якого був 6. О. Носко. В 1919 році він разом з першим головою сільської Ради Я. Дроботом загинув від рук денікінців.
Під час Великої Вітчизняної війни уродженка Штерівки В. П. Бондаренко, яку вивезли на німецьку каторгу, стала членом підпільної організації «Братське співробітництво військовополонених». Ця організація вела антифашистську пропаганду, готувала повстання. В. П. Бондаренко була схоплена фашистами, але не виказала товаришів. Її кинули до Освенціму, проте Радянська Армія визволила патріотку.