Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петровське

ПЕТРОВСЬКЕ - місто (з 1963 р.), центр міської Ради, підпорядковане Краснолуцькій міській Раді. Розташоване за 22 км від Красного Луча, за 7 км від залізничної станції Петровеньки. Населення- 19 200 чоловік. Міській Раді підпорядковані населені пункти Буткевич, Вергулівське, Воскресенівка, Федорівна.
У Петровському є завод залізобетонних виробів, хлібозавод, будівельно-монтажне управління, мелькомбінат, щебеневий завод.
У місті є 2 середні, восьмирічна та початкова школи, школа-інтернат, філіал Краснолуцького гірничого технікуму, 4 бібліотеки, клуб, при якому діють 16 гуртків художньої самодіяльності (320 чол.); 2 кінотеатри. Лікарня на 240 ліжок. Парк, водна станція, стадіон, стаціонарний піонерський табір.
Засноване Петровське у 1896 році.
Під час Великої Вітчизняної війни в околицях Петровського діяв партизанський загін. Німці
розстріляли і замучили 139 чол., 150 жителів вивезли на фашистську каторгу.
За післявоєнні роки місто значно зросло - збудовано понад 23 тис. кв. м житла, 18 тис. кв. м тротуарів і доріг тощо.
В околицях міста відомі археологічні пам'ятки: кургани та поселення епохи міді-бронзи і городище XIII-XIV століття н. е.