Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сватівський район

Сватівський район розташований у північно-західній частині Луганської області. Він межує з Троїцьким, Білокуракинським, Старобільським та Кремінським районами Луганської області і Куп'янським та Борівським- Харківської області. Площа - 1,7 тис. кв. км. Населення - 63,7 тис. чол., у т. ч. міського 27,6 тис. (43,1 проц.), сільського 36,1 тис. (56,9 проц.).
Через територію району проходить залізниця Куп'янськ-Попасна, а також шосейні шляхи, які зв'язують райцентр з Білокуракиним, Старобільськом, Лисичанськом, Троїцьким. Річки - Красна, Жеребець, Борова (притоки Сіверського Дінця). Надра багаті на нерудні копалини - глину і пісок, що застосовуються для виробництва цегли.
У районі 77 населених пунктів, які об'єднані в 15 сільських, одну міську і одну селищну Ради. Тут розташовано 19 колгоспів, 4 радгоспи, державна сортова дільниця і державний лісорозсадник. Загальний земельний фонд становить 143,3 тис. га, з них орної землі - 113,2 тис. гектарів.
Основною галуззю господарства є землеробство, яке спеціалізується на вирощуванні зерново-технічних культур - пшениці, кукурудзи, соняшнику, цукрових буряків, гороху. У 1961-1966 рр. середньорічний валовий збір зерна становив 870,7 тис. цнт. Урожайність зернових в середньому дорівшовала 19 цнт з га. На ланах колгоспів і радгоспів працюють 1365 тракторів (у 15-сильному обчисленні), 454 комбайни, 486 автомашин та багато іншої техніки. У районі розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. На 1 січня 1967 року налічувалося 52,8 тис. голів великої рогатої худоби, 61,4 тис. свиней, 14,2 тис. овець. У 1966 році колгоспи і радгоспи виробили 82 тис. цнт м'яса, 278 тис. цнт молока, 313 цнт вовни. Працю тваринників полегшують машини і механізми.
Всі села, колективні і державні господарства електрифіковані.
Серед трудівників району є багато передовиків сільськогосподарського виробництва. Семи з них присвоєно високе звання Героя Соціалістичної Праці. У 1966 році 65 тваринників району нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу.
Успішно розвиваються промислові підприємства району - комбінат будівельних матеріалів, олійноекстракційний завод, харчокомбінат, завод торговельно-транспортного обладнання, авторемонтний та інші. На них працюють близько 9 тис. робітників. У 1966 році промислові підприємства виробили продукції на 54,6 млн. карбованців.
У районі у широких розмірах проводиться житлове будівництво. За роки семирічки здано в експлуатацію 21,3 тис. кв. м житлової площі, індивідуальні забудовники з допомогою державного кредиту спорудили 3848 будинків.
Добре налагоджено в районі побутове обслуговування трудящих. Тут працюють 228 магазинів, 69 побутових майстерень і виробничих цехів тощо. За семирічку товарооборот торговельних закладів збільшився на 13,8 млн. крб. У 1966 році він становив 26,1 млн. крб.
Лікувальну і профілактичну допомогу населенню подають 45 медичних закладів району. У 9 лікарнях, 3 амбулаторних дільницях, 29 фельдшерсько-акушерських
пунктах і 4 пологових будинках працюють близько 100 лікарів і 520 чоловік середнього медичного персоналу.
Чималих успіхів добилися трудящі і в галузі культурного будівництва. В районі є 60 загальноосвітніх шкіл, з них 7 середніх, 30 восьмирічних, 21 початкова, заочна і вечірня школи робітничої молоді. В них навчаються 9,6 тис. учнів, працюють 650 вчителів.
Велика культурно-освітня робота проводиться в 3-х будинках культури і 30 клубах району. Тут діють 175 гуртків художньої самодіяльності, в яких беруть участь 2,5 тис. чол. Населення обслуговують 46 стаціонарних і 5 пересувних кіноустановок, широкоекранний кінотеатр. У районі налічується 30 бібліотек, загальний книжковий фонд яких перевищує 276 тис. примірників.
Заможно і культурно живуть трудящі району. Вони наполегливо працюють над тим, щоб ще вище піднести рівень сільськогосподарського і промислового виробництва, дати народу більше продуктів, а промисловості - сировини.
Робітники, колгоспники та інтелігенція Сватового і району новими трудовими успіхами зустріли 50-річчя Великого Жовтня.