Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підгорівка

ПІДГОРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 2 км на північний захід від районного центру і залізничної станції Старобільськ. Населення - 3663 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Ганнівка, Дубовівка, Круте, Курячівка, Лисинівка, Новоукраїнське.
Колгосп «Україна» (центральна садиба розташована у Підгорівці) має 3,2 тис. га орної землі. Вирощуються зернові і технічні (соняшник) культури. Тваринництво м'ясо-мол очного напряму.
У селі є дві восьмирічні школи, бібліотека, клуб. Працює літній широкоекранний кінотеатр.
Підгорівка заснована наприкінці XVII століття. Уродженець Підгорівки Н. П. Мелашов був делегатом на І Всеросійському селянському з'їзді Рад. С. Л. Білько, родом з Курячівки, був делегатом від Старобільського повіту на III та IV Всеросійських з'їздах Рад.
За мужність і відвагу, виявлену в боях з фашистськими загарбниками, присвоєно звання Героя Радянського Союзу уродженцям села В. С. Дерев'янку та І. В. Дубовому.
Поблизу села виявлені поселення епохи неоліту (V-IV тисячоліття до н. е.) та міді-бронзи (IV - початок І тисячоліття до н. е.).
У 1892 році за 3 км від Підгорівки знайдено скарб срібних і мідних речей, що відносяться до сарматської епохи (III століття до н. е.- IV століття н. е.).