Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коломийчиха

КОЛОМИЙЧИХА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на захід від райцентру. Населення - 855 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Артемівка, Стельмахівка, Розівка, Жовтневе.
В селі - центральна садиба колгоспу ім. 40-річчя Жовтня. Господарство зерно-м'ясо-молочного напряму, має 4,9 тис. га земельних угідь. З допоміжних підприємств - млин, пилорама, олійня.
Є восьмирічна і початкова школи, бібліотека,
клуб; діє лікарня на 25 ліжок. За 1960-65 рр. збудовано 309 нових будинків. Видається багатотиражка «Колгоспник».
Засноване село переселенцями з Харківщини і Сумщини в кінці XVII століття. У 1870-72 рр. селяни неодноразово виступали проти викупних платежів реформи 1861 року. Заворушення були придушені урядовим військом. У 1903- 1904 рр. тут існував підпільний революційний гурток, що мав зв'язок з більшовицькою організацією Харкова. Гуртківці розповсюджували революційну літературу, листівки. У 1920 році створений партійний осередок.