Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Половинкине

ПОЛОВИНКИНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Айдарі, притоці Сіверського Дінця, за 6 км на південь від районного центру і залізничної станції Старобільськ. Населення - 1902 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Байдівка, Бутове, Новопопівка, Піщане.
На території села знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна. Артіль має 3,8 тис. га орної землі. Тваринництво м'ясо-мол очного напряму. Вирощуються овочі, зернові культури.
У селі є середня школа, Будинок культури, бібліотека. За рішенням Ради Міністрів УРСР, Половинкине перебудовується в експериментально-показове село з високим рівнем благоустрою.
Засноване село у XVII столітті біглими кріпаками з Правобережної України.
Колгоспниця с. Байдівки О. Д. Ромашко внесла у фонд оборони 30 тис. крб. Зброю, придбану на ці гроші, вона особисто вручила у 1944 році воїнам взводу, яким командував в роки війни її чоловік І. Ромашко. Житель Половинкиного Т. Д. Янголь від Старобільського повіту був делегатом на IV Всеросійському з'їзді Рад. Уродженець Піщаного М. В, Андрушок - Герой Радянського Союзу. Генерал-лейтенант І. С. Безуглий, родом з цього ж села, брав участь у потопленні Чорноморської ескадри у 1918 році, учасник Великої Вітчизняної війни. У с. Байдівді народився П. О. Болото - Герой Радянського Союзу.