Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Білоріченський

БІЛОРІЧЕНСЬКИЙ - селище міського типу (з 1957 р.), центр селищної Ради, розташоване за 20 км від районного центру і за 4 км від залізничної станції Збірна. Населення - 11000 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Збірне, Комишуваха, Комсомолець, Шимшинівка.
В селищі розташовані шахта «Білоріченська», середньодобовий видобуток якої 1500 тонн вугілля, шахта № 19 (видобуток її 800 тонн на добу), Білоріченська центральна збагачувальна фабрика, яка щодоби переробляє 3100 тонн вугілля.
У Білоріченському є середня та 3 початкові школи, школа-інтернат, школа робітничої молоді, професійно-технічне училище, що готує будівельників. При селищному клубі діє аматорська кіностудія. В селищі - 7 бібліотек.
Шахта і селище збудовані на початку XX століття, під час громадянської війни були зруйновані. Будівництво нової шахти «Білоріченська» і селища почалося в 1951 році. Шахта № 19 збудована в 1948 році.
Шахтар С. С. Белинський нагороджений орденом Слави 1, 2 та 3-го ступенів.