Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малорязанцеве

МАЛОРЯЗАНЦЕВЕ - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради. Розташоване за 7 км від районного центру і залізничної станції Лисичанськ. Населення - 2000 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Лисичанський та Тополівка.
В селищі розташований радгосп «Лисичанський», який має 5300 га землі, в т. ч. 4500 га ріллі, з яких 300 га зрошуваної. Господарство спеціалізується на виробництві овочів та молока. В селищі Лисичанському розташоване спеціалізоване господарство «Свинофабрика», що виробляє 1000 цнт свинини на рік.
Малорязанцеве засноване в 1780 році.
Під час революції 1905-1907 рр. жителі села брали участь в революційних виступах робітників Лисичанська. В 1907 році О. І. Вященко, на квартирі якого збирався марксистський гурток, був засланий на каторгу. О. І. Вященка у 1942 році розстріляли німецькі фашисти.