Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Червоногвардійське

ЧЕРВОНОГВАРДІЙСЬКЕ (до 1953 р.- Криничанський, до 1965 р.- Красногвардейськ) - селище міського типу, центр селищної Ради, підпорядковане Кіровській міській Раді. Розташоване за 13 км від Кіровська, за 10 км від залізничної станції Сентянівка. Населення - 5200 чоловік. Селищній Раді підпорядковані населені пункти Криничне і Тавричанське.
В Червоногвардійському розташовані шахти «Криничанська-Південна», середньодобовий видобуток якої становить близько 650 тонн вугілля, та Луганський виноробний завод.
В селищі є середня школа, бібліотека, Палац культури на 320 місць, при якому працюють 6 гуртків художньої самодіяльності (200 чол.); лікарня на 60 ліжок.
Селище почали будувати у 1948 році одночасно з шахтою «Криничанська-Південна». За роки існування селища збудовано понад 31 тис. кв. м житла. Завдяки впровадженню механізації та автоматизації виробничих процесів значно полегшилась праця шахтарів, а заробітки - підвищились. За період з 1954 року по 1967 рік середній заробіток вибійників зріс на 92 карбованці.