Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великоцьк

ВЕЛИКОЦЬК - село, центр сільської Ради, розташоване за 8 км від районного центру і за 8 км від залізничної станції Чертково. Населення - 1801 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бондарівка, Криничне, Олексіївка, Травневе, Ягідне, Яснопромінське.
В селі розташовані центральна садиба колгоспу «Родина», молокозавод, інкубаторна станція, райоб'єднання «Сільгосптехніка».
Колгосп «Родина» - м'ясо-молочного напряму. Його земельний фонд становить 11600 га, в т. ч. 7800 га ріллі. На фермах - близько 3000 голів великої рогатої худоби, 4600 свиней. Виробничі процеси - механізовані.
У Великоцьку є середня школа, бібліотека, Палац культури. За післявоєнні роки майже повністю поновився житловий фонд села, виросли нові вулиці - Радянська, Комсомольська, Зарічна; посаджено парк.
Село виникло в ХVІІ столітті.
Під час проведення столипінської реформи, в 1911 році, у Великоцьку відбулося заворушення селян, обурених несправедливим розподілом землі. Бідняки спалили кілька куркульських господарств. Цей виступ був жорстоко придушений карателями.