Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Павлівка

ПАВЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Білій, за 10 км від районного центру і залізничної станції Білокуракине. Через село проходить шосе та залізниця. Населення - 1729 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Заводянка, Морозове, Стативчине, Хоменкове Друге.
В селі розташовані центральна садиба колгоспу ім. XXI з'їзду КПРС, відділок радгоспу «Більшовик», філіал Білокуракинсько- го відділення «Сільгосптехніка».
Колгосп ім. XXI з'їзду КПРС має 8700 га землі, в т. ч. 5700 га орної. Господарство - зерно-тваринницького напряму. Бригадир тракторної
бригади Г. І. Давидов - Герой Соціалістичної Праці. Відділок радгоспу «Більшовик» спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби.
У Павлівці є середня та початкова школи, 2 клуби, бібліотека. За 1960-1966 рр. збудовано 226 житлових будинків.
Село виникло в першій половині XVII століття, спочатку називалося Тарабанівкою, у XVIII столітті названо Павлівкою.
Селяни с. Стативчиного чинили опір проведенню столипінської реформи. 22 липня 1914 року селянки розгромили квартиру землеміра. Вони вимагали припинення виділення на хутори.