Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Антрацитівський район

Антрацитівський район розташований у південній частині Луганської області. Вперше він створений у 1938 році і називався Боково-Антрацитівський. З перейменуванням у 1962 році Боково-Антрацита в Антрацит відповідно змінив свою назву і район. За останнім територіально-адміністративним поділом, визначеним Указом Президії Верховної Ради УРСР від 8 грудня 1966 року, Антрацитівський район на півночі межує з Лутугінським, на сході з Свердловським, на північному заході з Перевальським районами Луганської області, на південному заході з Шахтарським районом Донецької області і на півдні з Матвієво-Курганським районом Ростовської області.
Територія району становить 1,7 тис. кв. км. Населення - 56,3 тис. чол. На 1 кв. км припадає 33 чоловіки.
В районі є 7 селищних і 7 сільських Рад, які об'єднують 53 населені пункти. В межах району розміщені 3 міста обласного підпорядкування - Антрацит, Красний Луч, Ровеньки, яким адміністративно підпорядковано 3 міські та 15 селищних Рад. їх населення становить 385,4 тис. чол. Всього в межах району проживає 441,7 тис. чол., а на 1 кв. км припадає 259,7 чоловіка. На території району 9 радгоспів, 5 колгоспів, 2 птахофабрики, машинно-меліоративна станція.
Населені пункти зв'язує густа сітка шосейних доріг. Через район проходять автомагістралі Харків - Ростов і Луганськ - Донецьк, залізниця Дебальцево - Звєрєво.
Земні надра району багаті на кам'яне вугілля, переважно антрацит. Крім того, є незначні запаси поліметалічних і залізних руд, кварцових пісків та інших корисних копалин, які не мають промислового значення.
Грунти району - чорноземи, солончаки. Є болотянисті місця.
За колгоспами і радгоспами району закріплено 138 тис. га земельних угідь. Сільське господарство овоче-молочного напряму. На 1 січня 1967 року в господарствах нараховувалось 43,5 тис. голів великої рогатої худоби, 21,8 тис. свиней, 263,7 тис. штук птиці.
Основною культурою рільництва є озима пшениця. Значні масиви відводяться також під кукурудзу, ячмінь, просо, соняшник. Із трав - сіють суданку і люцерну. На малопридатних грунтах вирощують буркун.
Сільське господарство має високу технічну оснащеність. На 1 січня 1967 року в колгоспах і радгоспах було 635 тракторів, 265 комбайнів, 603 автомашини та багато іншої техніки. В сільському господарстві використовується 1325 електродвигунів.
В 1966 році колгоспи і радгоспи виробили 53,5 тис. тонн зерна, 22,5 тис. тонн овочів, 9,9 тис. тонн соняшника, 3736 тонн м'яса, 26,4 тис. тонн молока, 9 млн. штук яєць.
За досягнуті успіхи в розвитку сільського господарства в 1966 році Радянський уряд нагородив 135 чол. орденами і медалями. Чотири чол. удостоєні звання Героя Соціалістичної Праці.
В містах обласного підпорядкування, розміщених у межах району, розвивається вугільна, машинобудівна, легка і харчова промисловість. В районному підпорядкуванні числиться 10 підприємств, серед них верстатобудівний завод, комбінат будівельних матеріалів, 2 комбінати хлібопродуктів, друкарня та інші.
З розвитком економіки невпинно підвищується добробут трудящих, поліпшується медичне обслуговування, зростає культура і освіта.
В населених пунктах району відкрито 226 торговельних підприємств, 12 їдалень. В 1966 році товарооборот становив понад 20 млн. карбованців.
Для медичного обслуговування населення створено 6 лікарень та 34 фельдшерсько-акушерські пункти. У цих закладах працює 58 лікарів та 362 чол. середнього медичного персоналу.
Діти трудящих навчаються в 37 загальноосвітніх школах. Для міської й сільської молоді відкрито 6 вечірніх шкіл. У навчально-освітніх закладах трудиться 502 вчителі, з них 49 нагороджені значком «Відмінник народної освіти УРСР».
В районі є 65 культосвітніх закладів, в т. ч. 5 будинків культури, 23 клуби, 37 бібліотек з книжковим фондом 230,5 тис. томів. Населення обслуговують 27 стаціонарних та пересувних кіноустановок.
З місцевої преси в районі видається газета «Заря коммунизма» і 3 колгоспні багатотиражки.