Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ізварине

ІЗВАРИНЕ - селище міського типу (з 1938 р.), центр селищної Ради, підпорядковане Краснодонській міській Раді. Розташоване за 14 км від Краснодона, з яким має автобусне сполучення. Залізнична станція. Населення - 5400 чоловік. Селищній Раді підпорядковане селище Краснодарський.
В післявоєнні роки в Ізвариному були відновлені старі шахти та збудовані нові - «Східна» (1946) та № 7 (1947), що утворили Ізваринське шахтоуправління. Тепер ці шахти закриті в зв'язку із виробленням запасів вугілля. Більшість населення працює на сусідніх підприємствах.
В селищі є середня школа, школа робітничої молоді, 2 бібліотеки, Палац культури; лікарня.
Засноване селище в 1917 році поблизу шахт, що тоді тут будувалися. Першими жителями були селяни, які шукали заробітку на шахтах. Сюди також прибула велика група безробітних з Китаю.
В селищі розташовані завод автомобільних запасних частин, шахтобудівне управління, центральні електромеханічні майстерні тресту «Луганськшахтопроходка».
У Краснодоні є середня та восьмирічна школи, школа-інтернат, професійно-технічне училище (створене в 1924 році), 2 клуби, бібліотека; лікарня на 195 ліжок, поліклініка. За роки семирічки в селищі збудовано більше«6 тис. кв. м житлової площі, клуб, школу-інтернат тощо.